شرکت پارس تکنولوژی سداد پیشتاز در زمینه تحقیق، طراحی، ساخت و اجرای سیستم های خورشیدی فتوولتائیک و دارای مالکیت معنوی ثبت اختراع در حوزه استفاده از انرژی خورشیدی (SBU) است. تیم طراحی واحد مدیریت انرژی های تجدید پذیر شرکت پارس تکنولوژی سداد با استفاده از مراجع و استانداردهای معتبر و به روز کردن مداوم دانش و خلق نو آوری و بهره مندی از نتایج اهداف پژوهشی خود تلاش می کند تا مطمئن ترین و مقرون به صرفه ترین راهکارهای تولید برق از انرژی خورشیدی را ارائه نماید.

لازم به یاد آوری است که بیشتر تجهیزات مورد استفاده، تولید داخلی است و این مهم باعث اطمینان خاطر در تولید، کاهش قیمت نهایی محصول و سهولت در امر پشتیبانی شده است و همه تجهیزات دارای گارانتی معتبر بوده و تمامی عملیات انجام فونداسیون و نصب و راه اندازی توسط این شرکت قابل اجرا است.

محصولات شرکت پارس تکنولوژی سداد در حوزه انرژی های خورشیدی :

 • محصول (SBU)
 • محصول (SBS)
 • نیروگاه On-grid
 • نیروگاه Off-grid
 • تیربرق های خورشیدی

معرفی محصول SBU

    به منظور هم راستايي با استراتژيهاي كشور  به منظور حركت به سوي انرژيهاي تجدید پذیر و بانكداري سبز، شركت پارس تكنولوژي سداد تصميم به بهره گيري از انرژي خورشيدي تحت عنوان پروژه SBU به منظور كاهش مصرف انرژي برق در شعب بانك های کشور و افزايش طول عمر باطري هاي UPS و جلوگيري از قطعي برق تجهيزات شعبه و دفاتر مركزي گرفته است.  بدين منظور سيستم هاي فتوولتانيك SBU شركت پارس، به عنوان يك نيروگاه در جهت تأمين برق مصرفي از طريق پنل هاي خورشيدي طوري طراحي گرديده است كه با استفاده از امكانات و زيرساخت شعب بانكي با كمترين هزينه و با اطمينان بالا منجر به كاهش هزينه هاي انرژي مصرفي و همچنين پايداري انرژي برق در جهت حفظ تجهيزات رايانه اي و ديتاي شعب ميگردد.

اين سيستم بنا به درخواست مشتري و بر اساس نوع UPS  موجود در شعب با توانهاي مختلف طراحي شده است و با نصب پنل هاي فتوولتائيك و دستگاه SBU كه توسط شركت پارس تكنولوژي سداد طراحي شده، امكان استفاده بر خط از انرژي خورشيدي جهت تغذيه بار مصرفي موجود در خروجي UPS را فراهم ميسازد.

از سيستم مزبور ميتوان در ساختمان هاي اداري، تجاري، مخصوصاً شعب بانكي و … كه داراي بستر اوليه UPS و شبكه توزيع داخلي هستند استفاده نمود. در اين طرح به دليل استفاده از داشته هاي مشتري (به عنوان مثال شعب بانكي كه داراي تجهيزات UPS  و باطري و تابلو توزيع مي باشند) هزينه اجرايي به يك سوم كاهش مي يابد و با راهكارهاي فني ارائه شده توسط كارشناسان پارس برگشت سرمايه به كمتر از سه سال مي رسد و طراحان اين شركت با انتخاب مناسب ترين پنل ها و تجهيزات جانبي مانع تحميل هزينهاي غيرضروري به مشتري مي گردند.

يكي از بهترين توجيه هاي اقتصادي براي اين طرح، عليرغم صرفه جويي در هزينه و مصرف برق شهري، برگشت قسمت اعظمي از سرمايه مشتري با پايين آمدن هزينه تهيه باطري است.

(SBU  (SOLAR BASE UPS چیست ؟

اين سامانه ، دستگاه و فرآيند استفاده آنلاين از انرژي خورشيدي جهت تأمين برق مورد نياز تجهيزات موجود در مسيرUPS  نوع Line – Interactive  است و با توجه به نياز مصرف كننده در دو حالت ژنراتوري و نيروگاهي مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

اين محصول با نام تجاري ” ژنراتور الكتريكي انرژي خورشيدي هوشمند مدل  SBU – PA 1 ” به بازار ارئه مي گردد.

مدهای کارSBU :

مد ژنراتوری : این حالت بصورت نرم افزاری توسط مشتری تنظیم و بعنوان سیستم پشتیبان در کنار UPS قرار می گیرد و در صورت بروز هرگونه مشکل در برق شهری، اعم از قطعی و یا نوسانات شدید ، وارد مدار شده و توان DC ورودی UPS و برق مورد نیاز بار مصرفی متصل به خروجی UPS را تأمین می کند. 

مد نیروگاهی : کاربرد این حالت برای صرفه جویی در مصرف برق شهری و کاهش هزینه قبض برق است. سامانه SBU دراین حالت نیز، بصورت نرم افزاری تنظیم شده و با وجود برق شهری و زمانیکه میزان انرژی تابشی خورشید در حد مناسب باشد بصورت هوشمند توسط برد کنترلی وارد مدار خواهد شد.

مشخصات فنی سامانه

 • توان تولیدی تا KVA 6
 • مورد استفاده جهت UPS از نوع لاین اینتراکتیو با ولتاژ DC ورودی V48
 • دارای سیستم کنترلر پذیر هوشمند با اپراتوری ساده
 • شارژ باطریهای UPS از طریق پنل خورشیدی و کاهش اتلاف انرژی برق هنگام شارژ باطریها
 • دارای تابلوی حفاظتی
 

 کاربرد سامانه SBU  :

 • در تمامی ادارات ، سازمان‌ها ، ارگان‌ها و شعب بانک که بستر اولیه از جمله UPS و باطری را دارند جهت دسترسی به برق سالم و پایدار مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • سامانه SBU شرکت پارس تکنولوژی سداد ضامن برق سالم،پایداروبون قطعی برای تجهیزات رایانه ای و حساس سازمان شما

 

SUNVERTER چیست ؟

سانورتر خورشیدی (SUNVERTER) که با نام شارژ اینورتر نیز شناخته می‌شود ترکیبی از اینورتر، شارژر باتری و یک سوئیچ انتقال به سیستم خورشیدی می‌باشد. بیشترین کاربرد این دستگاه برای سیستم‌های خورشیدی جهت کاهش هزینه‌ها و کارایی بالاتر با اتلاف انرژی کمتر می‌باشد.

مزیت اصلی این سیستم این است که عملیات مداوم مربوط به بار‌های بحرانی را صرف‌نظر از حضور یا شرایط شبکه فراهم می‌کنند.
اینورتر/شارژر شامل یک سوییچ انتقال خودکار است، به طوری که وقتی سانورتر شما یک منبع دیگر از برق AC را تشخیص می‌دهد سیستم را از اینورتر به شارژ کردن باتری سیستم خورشیدی انتقال می‌دهد؛ و اگر منبع خارجی برق AC قطع شود مجددا سیستم از باتری به اینورتر انتقال پیدا می‌کند.

اینورتر با خروجی سینوسی کامل با قابلیت استفاده اولویت‌بندی شده از سلول خورشیدی و یا برق شهر

سایز کامپکت، قابل نصب بروی دیوار با IP حفاظتی بالا

ويژگي ها و قابليت ها

1. اینورتر با خروجی سینوسی کامل با قابلیت استفاده اولویت‌بندی شده از سلول خورشیدی و یا برق شهر
2. سایز کامپکت، قابل نصب بروی دیوار با IP حفاظتی بالا
3. دارای شارژر بسیار قوی 50 آمپر
4. قابلیت عملکرد بصورت اینورتر یا یوپی‌اس
5. قابلیت تغذیه از برق شهر، باتری و یا سلول خورشیدی
6. مناسب برای کارکرد با باتری‌های سنگین
7. قابل استفاده برای کامپیوتر، تجهیزات شبکه ودوربین مدار بسته
8. قابلیت شارژ اتوماتیک باتری درهنگام اتصال به برق شهر
9. دارای حفاظت درمقابل اضافه جریان
10. حفاظت درمقابل اضافه ولتاژ ورودی و خروجی
11. دارای بورد حفاظت درمقابل اتصال معکوس باتری
12. دارای شکل موج ولتاژ سینوسی کامل با فرکانس 50 هرتز درحالت کارکرد روی باتری
13. استفاده از باتری درصورت خارج شدن برق شهر از حد پذیرش
14. مجهز به نمایشگر LCD و تنظیمات بسیار متنوع جهت اولویت‌دهی استفاده از ورودی، نحوه عملکرد دستگاه و…
15. استفاده از میکروکنترلر جهت کنترل عملکرد دستگاه
16. دارای نشانگرهای نوری جهت اعلان وضعیت کاری دستگاه روی باتری و برق شهر
17. مجهز به شارژر سوییچینگ سه سطحی و استفاده از شارژر در حالت floatجهت افزایش طول عمر باتری‌ها
18. مجهز به فن هوشمند با کنترل دور جهت کاهش مصرف انرژی
19. دارای هشداردهنده صوتی جهت اعلام قطع برق
20. امکان انتخاب دو حالت UPS برای بارهای حساس و Inverter برای بارهای غیر حساس